Ra90 DC 24V 8W RGBCCT(5 in 1) GU10/MR16 Module LED Spotlight
Loading...
    Item No.: BNL-SP08RGBW
    Category: New Product
    Ra90 DC 24V 8W RGBCCT(5 in 1) D50mm Module LED Spotlight,best quality COB led spolight, you can get multii color changing lighting effect.
    Pubtime:2026-04-07 16:51:00
    Visit:375   |  View Larger Image
    Products Details Download Data Product Inquiry
    Product Features:
    Beam Angel: 60° big beam (reflector beam); or 12°/24°/36° (lens beam)
    Size: D50(front ) *D61(back) *H75mm
    Voltage: DC 24V
    Power: RGBW 8W; or RGBCCT 10W
    Brightness: around 90-100lm/W
    CRI: Ra>90
    Lighting Color: RGBW(W 1800-6500K)  5 cables; RGBCCT(R+B+G+WW+W)6 cables
    Install: Can be used in ⌀50mm receessed downlight fixture for replacement of old MR16 module downlights.
    Life Span: >50,000 hours long lifespan and high brightness maintenance
    Warranty: 3 Years Warranty
    DC 24V LED lights compatible with: